Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu îngrijire copil pentru PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu îngrijire copil pentru PFA

Am un PFA cu normă de venit într-o reședință de județ. Din luna iulie 2022 am domiciliul în București, iar in luna noiembrie am născut. Pot beneficia de concediu de îngrijire copil dacă locuiesc în București iar PFA-ul este în alt județ?
Mulțumesc!
Da, puteti beneficia de CCC.