avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu îngrijire copil pentru PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu îngrijire copil pentru PFA

Am un PFA cu normă de venit într-o reședință de județ. Din luna iulie 2022 am domiciliul în București, iar in luna noiembrie am născut. Pot beneficia de concediu de îngrijire copil dacă locuiesc în București iar PFA-ul este în alt județ?
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:13, 30 Noiembrie 2022
Da, puteti beneficia de CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent inserție pfa Ikymar Ikymar Am născut primul copil in luna noiembrie 2022. Am un PFA cu normă de venit pe care nu-l suspend pentru că nu intenționez să aplic nici la concediu de ... (vezi toată discuția)
Concediu pentru cresterea celui de al doilea copil danpadure danpadure Mama e in CCC pentru coplilul nascut in oct.2010 In martie 2012 se va naste al 2-lea copil Am inteles ca daca vom prezenta la primatia ceritficatul de ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere si ingrijire copil pt pfa dupa 1 iulie 2016 ozana_alexandra ozana_alexandra Buna ziua. Sunt PFA si urmeaza sa nasc in luna iulie 2016. Am platit contributiile la sanatate, dar nu si acel procent optional care permite alocarea platii ... (vezi toată discuția)