Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sal

niste prieteni de ai mei au intrat intro locuinta , iar eu am intrat sa ii scot afara sa nu faca ceva rau si ca nu e bine ceea ce face erau si cam beti , cei din casa au zis de mine ca eu am vrut sa ii ajut.Mau kemat la instanta ca martor la art.171 alin.2 si 3 si in citatie scrie ca avocatu e obligatoriu de ce ar putea sa mi se intample ceva , sau dak nu ma prezint ce se poate intampla ? mi se pare dubios cu avocat obligatoriu
Daca nu va prezentati, o sa aveti cu siguranta probleme. Faptul ca un avocat ar fi obligatoriu mi-se pare si mie cam suspect ...
Avocat obligatoriu???Cam...suspect...
Daca ati fost citat ca martor,trebuie sa va prezentati,pentru a evita orice problema.:)