Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... dizolvarea angajatorului persoana juridica
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

dizolvarea angajatorului persoana juridica

In cazul dizolvarii angajatorului persoana juridica (dizolvat in cursul lunii noiembrie), care are un salariat aflat in concediu de boala de mai multe luni (cu cod 14 - Neoplazii si SIDA), care este procedura de urmat privind incetare CIM, ce documete se emit, cine le emite/semneaza? Exista modele pentru aceste documente?
BirtalanPiroska, utilizator
A avut lichidator?
Da, are un lichidator, un administrator judiciar desemnat, printr-o firma practician in insolventa.
BirtalanPiroska, utilizator
Atunci acesta va semna actele de incetare a c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc! Totusi as vrea sa stiu ce documente sunt necesare (model...?!), pentru ca trebuie sa predam salariata (un dosar pufos!) la Casa de Asigurari de Sanatate pentru a fi platite indemnizatiile ce i se cuvin dupa data dizolvarii.