Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societatea achiziționează 5 vouchere.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societatea achiziționează 5 vouchere.

Societatea achiziționează 5 vouchere de la eMag in valoare de 200 lei pe care le oferă cadou celor 5 angajați. Care este tratamentul contabil din punct de vedere fiscal?
george-neagu, moderator
daca e pt craciun 150 lei neimpozabil, 50 lei ca salar. daca au si copii minori atunci e altceva
Neimpozabil cf. CF este 300. Nu știu dacă este corect că acel voucher sa fie tratat astfel.
da, e 300 nu 150