avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua , vechiul angajator încă nu mi -a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua , vechiul angajator încă nu mi -a desfăcut contractul ...

Bună ziua , vechiul angajator încă nu mi -a desfăcut contractul de muncă ,pot încheia un alt contract cu noul angajator ? Dacă da , căt timp se pot suprapune cele două contracte ? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:31, 9 Decembrie 2022
Da, puteti încheia un alt contract cu noul angajator ... pentru vechiul , sesizati ITM-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detasare la locul de munca !ajutor ! PvlAndrei PvlAndrei Buna seara.Astazi mi s-a terminat concediul medical si mi-am sunat seful sa il intreb cum voi lucra.Dansul mi-a raspuns ca am fost detasat si ca de maine o sa ... (vezi toată discuția)
Demisie sau concediere manolachibeatrice manolachibeatrice in octombrie mi am dat demisia care nu a fost semnata de director ,dupa negocieri(marire salariu) m am intors la servici,iar directorul de la acea vreme mi a ... (vezi toată discuția)
Decizie incheiere contract de munca rareshu87 rareshu87 buna ziua, va rog sa ma ajutati intr-o privinta:am fost angajat la o firma importanta din tara timp de 2 ani si jumatate.in 28.04.2009 am fost informat de ... (vezi toată discuția)