Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un apartament. Am ...

Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un apartament. Am favut intabularea pe numele meu si impunerea la taxe si impozite in baza hotararii judecatoresti. Acum observ ca pe chitanta de impozit, apare suma, numele meu, cota 100%, dar apare si enuntul prop. nr. 2. Ce poate insemna asta? De ce nu apare prop. nr. 1 ca doar acum este doar un proprietar si anume eu? Multumesc anticipat pentru raspuns

yap a scris:

Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un apartament. Am favut intabularea pe numele meu si impunerea la taxe si impozite in baza hotararii judecatoresti. Acum observ ca pe chitanta de impozit, apare suma, numele meu, cota 100%, dar apare si enuntul prop. nr. 2. Ce poate insemna asta? De ce nu apare prop. nr. 1 ca doar acum este doar un proprietar si anume eu? Multumesc anticipat pentru raspuns

Probabil este un tipizat