avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un apartament. Am ...

Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un apartament. Am favut intabularea pe numele meu si impunerea la taxe si impozite in baza hotararii judecatoresti. Acum observ ca pe chitanta de impozit, apare suma, numele meu, cota 100%, dar apare si enuntul prop. nr. 2. Ce poate insemna asta? De ce nu apare prop. nr. 1 ca doar acum este doar un proprietar si anume eu? Multumesc anticipat pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: Catalin2o14 , utilizator 22:19, 10 Decembrie 2022


yap a scris:

Buna ziua! In urma partajului, am dobandit un apartament. Am favut intabularea pe numele meu si impunerea la taxe si impozite in baza hotararii judecatoresti. Acum observ ca pe chitanta de impozit, apare suma, numele meu, cota 100%, dar apare si enuntul prop. nr. 2. Ce poate insemna asta? De ce nu apare prop. nr. 1 ca doar acum este doar un proprietar si anume eu? Multumesc anticipat pentru raspuns

Probabil este un tipizat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se plătește impozitul pentru imobilele aflate în partaj? adryst28 adryst28 Bună ziua! După divorț mie îmi vine sa plătesc impozitul pe teren (aprox.500ron) și fostei soții impozitul pt o garsonieră (aprox.100ron). Atât ... (vezi toată discuția)
Cote intretinere niculae09 niculae09 Buna ziua. In luna aprilie am dobândit un apartament nou pe care l am cumparat direct de la dezvoltator. Vanzarea s-a efectuat intre mine ca si cumparator si ... (vezi toată discuția)
Proprietate ContSters447023 ContSters447023 Am cumparat in anul 2001 o cota parte de 300 mp din care casa de locuit este de 100 mp,care este in totslitate proprietate personala,este intabulata.din 2001 ... (vezi toată discuția)