avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... se poate da in judecata ELECTRICA FURNIZARE?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

se poate da in judecata ELECTRICA FURNIZARE?

buna ziua,as dori sa stiu daca se poate da in judecata ELECTRICA FURNIZARE pentru suprapret pe kw,amfacut nenumarate reclamatii prin web site ul lor,pe email am fost la sediul lor am numar de ticket,dar ei contiunua sa nu dea niciun raspuns la subiect sau nu raspund
in plus desi este contract nou din nov2021,ei au pus consum mediu lunar pe anul precedent 878 kw,dei acumindexul este 570kw consumati in total
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:03, 16 Decembrie 2022
neata,care ar fi procedura pentru dat in judecata,oricumei vor pierde, si vor plati toate costurile,ma gandesc
cine se ocupa de astfel de procese?
Mergeti la un avocat.
as putea sa stiu ce profil de avocat?comercial sau cum se poate chema? am trimis maimulte email uri la o lista de avocati,dar nu raspunde nimeni,foarte curios
nu toti avocatii aleg cauze pierdute.
ce aveti dvs e o neintelegere care se va regla curand.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,as dori sa stiu daca se poate da in judecata electrica ... gabriel123+ gabriel123+ buna ziua,as dori sa stiu daca se poate da in judecata ELECTRICA FURNIZARE pentru suprapret pe kw,amfacut nenumarate reclamatii prin web site ul lor,pe email ... (vezi toată discuția)
Factura energie electrica calculata eronat oldgeorge oldgeorge Factura energie electrica calculata eronat. In iarna, am ales sa schimb furnizorul de energie electrica. Am trecut de la NOVA POWER AND GAS la HIDROELECTRICA. ... (vezi toată discuția)
Bună.in data de 16.11.2022 am fost vizitați de un angajat enel, ... Pop I.S. Pop I.S. Bună.In data de 16.11.2022 am fost vizitați de un angajat ENEL, care ne-a schimbat contractele de electricitate și gaze (noi având la electrica și eon ... (vezi toată discuția)