avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ...Am un contract de comodat pt un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ...Am un contract de comodat pt un autoturism pe 10 ...

Buna ziua ...Am un contract de comodat pt un autoturism pe 10 ani cu clauze in care ma oblig sa platesc RCA,impozit,intretinerea curenta ,este specificat faptul ca autoturismul se afla in perfecta stare si fara nici o zgrietura ....Cum trebuie sa procedez pt a rezilia acest contract intrucat relatia dintre mine si proprietar sa deteriorat si nu doresc sa mai folosesc masina ...intrucat nu as dori sa am surprize neplacute in viitor cu privire la clauzele respective...va multumesc
Cel mai recent răspuns: Rapas.v , utilizator 19:59, 18 Decembrie 2022
ati vb cu el? predati-o cu pv
notificati-ll ca doriti incetarea contractului intrucat nu mai aveti nevoie de masina.
Multumesc de raspuns ...am vb cu el ,iam returnat masina dar nu am facut nici un act si asta doream sa stiu caci teoretic masina se afla la mine conform contractului de comodat ,practic masina se afla la el ...Ma interesa legal cum se procedeaza in astfel de cazuri pt a evita orice alte probleme cu el pe aceasta tema

gi-jane2 a scris:

ati vb cu el? predati-o cu pv
notificati-ll ca doriti incetarea contractului intrucat nu mai aveti nevoie de masina.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare asigurare rca cu contract de comodat vioviod vioviod Pt. a folosi masina patronului in interesul firmei am incheiat un contract de comodat . Atunci cand am platit sigurarea (RCA), firma de asigurari a taiat ... (vezi toată discuția)
Model orientativ contract rent-a-car maximoreyes maximoreyes Buna seara,apelez din nou la ajutorul vostru.As avea nevoie de un model orientativ pt un contract RENT-A-CAR,daca se pricepe cineva.Va multumesc aniticipat!O ... (vezi toată discuția)