Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am in proprietate 2 apartamente din care unul donat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am in proprietate 2 apartamente din care unul donat de parintii ...

Am in proprietate 2 apartamente din care unul donat de parintii mei, cu scutire de raport. Parintii au decedat. Pentru apartamentul lor nu am documentatie cadastru pentru ca atunci -1970- nu se facea. Acum eu doresc sa inchei un testament pentru aceste apartamente. Pot face aceasta daca nu am documentatie de cadastru? Multumesc.
Da. Vor fi necesare documente la dezbaterea mostenirii, dupa decesul dvs, nu acum la scrierea testamentului.
romascanu, moderator