Forum Discuţii juridice Executare silită Pot contesta/negocia o executare judecatoreasca avand ...
Discuție deschisă în Executare silită

Pot contesta/negocia o executare judecatoreasca avand in vedere ...

Pot contesta/negocia o executare judecatoreasca avand in vedere ca suma ramasa dupa poprire nu-mi permite nici macar un trai decent?
doar daca contestati executarea se poate sa obtineti sa va opreasca mai putin.
cet vi se retine, 1/3? din cat aveti venit?
Nu prea interesează debitorul problemele dvs personale dar puteți încerca în funcție de valoarea debitului și de creditor.Incercati in paralel o contestație la executare discutând cu un av poate găsiți motive ..
Mi se retine 1/3, da. Pe de alta parte, da, e de inteles ca problemele mele personale nu intereseaza, eu intreb aici pentru ca aceleasi probleme financiare ma impiedica sa-mi pot permite un avocat.
s0ka, utilizator
Un simplu sfat nu va poate ajuta sa rezolvați o problema de acest gen,deoarece cineva trebuie sa studieze actele,sa va spună dacă aveți ceva șanse etc.Incercati măcar o consultație sau redactarea contestatiei la executare pt a va mari șansele.. În astfel de situații ar trebui sa va faceti o socoteala câți bani am de plata,ce as putea rezolva cu un cost minim etcetc.Oricum dacă așteptați o negociere, răspuns la o eșalonare din partea debitorului riscați sa pierdeți termenul pt contestație.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat