Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa de pariuri Winner imi închide cont cu 55000 lei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa de pariuri Winner imi închide cont cu 55000 lei

In urma cu 3 zile am reușit sa câștig suma de 55000 lei in total pe site-ul Winner la sloturi. Cand am început sa dau retragere desigur ca au început cu verificările. Am trimis toate documentele cerute (poze cu actul în mana, extrase, facturi) , mi-au confirmat ca e totul in regula si contul e verificat atat la telefon cât si pe chat. Nu au aprobat nici o retragere si m-am trezit cu contul închis pe motiv ca se asociază cu alt cont. In urma cu câteva luni si soțul meu a avut cont la ei si la inchis (a dat autoexcludere), nu aveam de unde sa știu asta. Ei zic ca ai voie doar un cont pe adresa de domiciliu. Am depus cu cardul meu Revolut, nu a mai depus nimeni cu el, am cont real, adresa contului e la fel ca cea din actul de identitate. Suntem 2 persoane diferite si in plus contul lui a fost inchis. Ei la depunere mi-au luat bani si nu au zis că mai e un cont. Suma e mare si am nevoie de un avocat bun. Cine ma ajuta?
Ioneladan93, utilizator
Bună ziua.

Se poate formula, inițial, o notificare (trimisă prin scrisoare recomandată, cu confirmare de primire), prin care să solicitați, în termen de 5 zile, eliberarea/achitarea sumei. În situația în care nu vi se oferă un răspuns ori nu vi se achită suma, trebuie să vă adresați instanței de judecată, unde veți putea solicita și penalități de întârziere + dobânda legală.
Este indicat ca toate aceste demersuri să fie efectuate cu ajutorul unui avocat, pentru a putea avea rezultatele dorite.

Cu stimă,
av. Hulea Ionuț-Marius