Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nr gresit de strada in acte aditionale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nr gresit de strada in acte aditionale

Buna seara! Am semnat acum cateva zile un act aditional pentru o marire de salariu. Dupa cateva zile, la o recitire a acestuia, am observat ca la adresa mi s-a trecut un numar gresit de strada; este trecut nr 15, in loc de nr. 5. Ulterior, am constatat ca si intr-un alt act aditional din luna decembrie 2021 imi apare acelasi numar gresit de strada, lucru pe care, pur si simplu nu l-am observat la momentul semnarii. Va rog frumos sa imi spuneti daca o sa intampin vreo problema pe viitor pentru ca apare un numar gresit de strada pe aceste 2 acte aditionale. Va multumesc frumos!
~ Conținut șters la cerere ~
Puteti solicita angajatiorului indreptarea erorii materiale ..se poate emite a adresa sau un act adtional rectificativ.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna seara
Nu e nicio problema. E important numarul de inregistrare al contractului de munca