avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1021 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trebuie și punct de lucru?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trebuie și punct de lucru?

Buna ziua. Daca infiintez un Srl, cu gazduire sediu, activitate online, trebuie neaparat facut si punct de lucru? Multumesc
Ultima modificare: Luni, 26 Decembrie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:32, 26 Decembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Nu este obligatoriu deschiderea de punct de lucru, daca desfasurati activitatea online.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu. Activitatea cu codurile caen corespunzătoare, o veți autoriza pe adresa sediului social al firmei.
Nu. Activitatea cu codurile caen corespunzătoare, o veți autoriza pe adresa sediului social al firmei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social si punct de lucru srl-d Simmmona Simmmona Buna ziua, Spatiul unui apartament este declarat sediu social, acolo se va desfasura productia de obiecte handmade (atelier). Va rog sa imi spuneti daca ... (vezi toată discuția)
Srl fara activitate sau srl fara sediu ionut1222 ionut1222 Cuna ziua.Ma intereseaza sa imi infiintez un srl date fiind modificarile legislative in ceea ce priveste pfa-ul,am considerat ca e mai ok un srl.A:)m o ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma AnaMaria08M AnaMaria08M Buna ziua, Imi doresc sa-mi fac un magazin online. Pentru asta trebuie sa infiintez o firma, din cate am citit SRL-urile sunt cele mai intalnite. Sediul social ... (vezi toată discuția)