Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Vreau sa întreb doar atât, mi e neclar ca la un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Vreau sa întreb doar atât, mi e neclar ca la un dosar penal ...

Vreau sa întreb doar atât, mi e neclar c la un dosar penal deschis nu se știe de cine,pt violenta în familie, unde am fost tratata și inuman de polițiști, de o luna de când e nici o data nu m a întrebat pe mine nimic, nu mi s a luat declarație, nimic. Nici nu știam ca am dosar, e normal? Parca erau audiate ambele părți în orice dosar, auzeam ca voi fi chemata, audiata. Nici în casa nu m au lăsat sa stau sa aud ce zice mama, când am ajuns acasă m au trimis un etaj mai jos, apoi la parter, nu am reușit sa știu nimic pana azi, fiind mereu îndepărtată, pare ciudat, într un dosar sunt audiate ambele părți, nu? Sau ce se vrea?
Pana și la politie am stat în cătușe și declarațiile au fost scrise de polițiști, au scris fără sa știu eu ce au vrut.
Asa ca spuneți mi, când fostul soț a fost acuzat de mine de,, loviri și alte violente,, a fost chemat și audiat. Eu nu și am fost ținută în cătușe și polițiștii au dat declarație în locul meu.n am semnat nimic pana azi. Este legal?