avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vreau sa ma debransez de la căldură și societatea ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vreau sa ma debransez de la căldură și societatea Termo Ploiești ...

Vreau sa ma debransez de la căldură și societatea Termo Ploiești nu mi aproba Am făcut toate punctele pe care le cer ei dar nu accepta Pot sai dau în judecata? Multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:40, 31 Decembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Care este motivul pentru care refuza sa dea curs cererii dv de debransare?
Exista multe localitati in care furnizorul de agent termic refuza debransarea strict pentru motivul de a avea consumatori racordati la sistemul centralizat de alimentare cu agent termic si in acest sens autoritatea publica locala a emis HCLM de refuz debransare
Dezechilibrare coloane stau vecinii în frig niște idioti
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Statul,prin regiile din subordine are tot interesul sa isi pastreze contribuabilii,chiar daca le furnizeaza sau nu servicii in parametrii tehnici legali-vezi Bucuresti unde edilii beneficiaza de indemnizatii lunare substantiale dar nu asigura caldura si apa calda

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Debransare- ploiesti in luna iunie 2022 am obtinut acordul tuturor ... t.nicoleta t.nicoleta DEBRANSARE- PLOIESTI In luna iunie 2022 am obtinut acordul tuturor vecinilor in AG a proprietarilor, fiind reprezentati si de un avocat. Subliniez faptul ca ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! locuiesc în ploiești la bloc și doresc să îmi ... Samir84 Samir84 Bună ziua! Locuiesc în Ploiești la bloc și doresc să îmi montez centrală la apartament(având separație de gaze și fiind racordat la separația de ... (vezi toată discuția)
Plata caldura subsol bloc si tevi apartament enecarol enecarol Locuiesc intrun bloc cu 19 apartamente in mun Buzau care este racordat la incalzire centralizata pendinte de RAM - 17 apartamente au fost debransate de la ... (vezi toată discuția)