Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Locuiesc în Ploiești la bloc și doresc ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Locuiesc în Ploiești la bloc și doresc să îmi ...

Bună ziua! Locuiesc în Ploiești la bloc și doresc să îmi montez centrală la apartament(având separație de gaze și fiind racordat la separația de gaze având contoar individual de gaze) având în vedere situația de la noi din oraș în legătură cu problemele la agentul de termoficare care nu ne furnizează căldură în parametri normali iar caloriferele sun mai mult reci. Cum trebui să procedez pentru a mă debranșa de la sistemul centralizat și ce demersuri trebui să fac pentru a monta centrala. Vă mulțumesc.
Samir84, utilizator
Trebuie sa mergeti la distribuitorul de gaz ce deserveste orasul si sa obtineti prima data un aviz de racordare. Dupa aia veti trece la urmatoarele etape.
Etapele sunt descrise aici :
[ link extern ]
Sunt racordat la separația de gaze, ma interesa ce trebui să fac pentru a mă debranșa de la sistemul centralizat de încălzire(îmi trebui acordul locatarilor, al asociației.....)
Regulile le face operatorul care livreaza energia termica :
[ link extern ]