Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara. Mama mea are un apartament pe care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara. Mama mea are un apartament pe care dorește să îl ...

Buna seara.
Mama mea are un apartament pe care dorește să îl treacă pe numele meu.
În afară de vanzare-cumpărate mai sunt si alte modalitati pentru transferul a bunului?
Multumesc tare mult!
V/C presupune plata reală a imobilului prin virament bancar. Chitanța va fi dusă la notar, dar o să vă faceți și copii xerox să le păstrați ca probe că ați cumpărat imobilul, și nu a fost o donație mascată.

Mai aveți frați`? Acest aspect contează mult.
Nu, sunt singura la parinti
Poate sa va faca donatie.
Va multumesc tare mult!