Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suntem soț și soție fără copii. Avem contract pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suntem soț și soție fără copii. Avem contract pe apartament ...

Suntem soț și soție fără copii. Avem contract pe apartament dar este și mama clauză. (Mama facandu-ne vânzare cumpărare,) Dacă noi decedam ce se întâmplă cu mama supraviețuitoare? Care sunt drepturile ei? Mulțumesc!
Ea sta in casa cf clauzei. Oricum, putin probabil sa muriți amandoi si mama sa fie in viata..