avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca sesizez Poliția in alt oraș în scris să facă ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca sesizez Poliția in alt oraș în scris să facă o ancheta ...

Daca sesizez Poliția in alt oraș în scris să facă o ancheta care e motivul că vecina are grija de mătușă de 90 ani și aceasta pretinde nu are pretenții o ajuta așa poate vecina are un interes și mătușă ie frica să vb să îmi comunice la tel sau vb fel și fel de persoane că are in capul lor.
Cel mai recent răspuns: Magie1 , utilizator 09:32, 8 Ianuarie 2023
Reveniti cu aceeasi discutie. Nu aveti cum sa primiti alte raspunsuri, decat cele de aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
De ce nu faceti o deplasare ca sa vedeti situatia reala a matusii?
Matusa nu are copii?

Am citit si eu intrebarea din linkul dat de dl. Popa.
Casa este deja pe numele dumneavoastra si "nu mai aveti nici o grija". Va intereseaza doar daca a murit matusa. Dar nu faceti nici un efort pentru ea. Deduc ca interesul e doar mostenirea, nu matusa.
Ultima modificare: Duminică, 8 Ianuarie 2023
Dupre, utilizator
Ea nu vrea sa o deranjam are 90 ani o las in legea ei în pace.

Dupre a scris:

De ce nu faceti o deplasare ca sa vedeti situatia reala a matusii?
Matusa nu are copii?

Am citit si eu intrebarea din linkul dat de dl. Popa.
Casa este deja pe numele dumneavoastra si "nu mai aveti nici o grija". Va intereseaza doar daca a murit matusa. Dar nu faceti nici un efort pentru ea. Deduc ca interesul e doar mostenirea, nu matusa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot solicita primăriei din alt oraș să facă o ancheta la ... Magie1 Magie1 Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ancheta la fata locului daca mătușă trăiește sau nu aceasta nu îmi rasp la tel și o vecina îmi cere ... (vezi toată discuția)
Știu că contractul de donație fara clauza nu se strica dar ... Magie1 Magie1 Știu că contractul de donație fara clauza nu se strica dar daca are o clauză se poate strica la notariat,apoi vine certificat moștenitor și ... (vezi toată discuția)
Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt oraș lăsată ... Magie1 Magie1 Am o întrebare eu cu sora avem o moștenire în alt oraș lăsată de la o mătușa, mătușa trăiește o vecina o vizitează tot provoacă scandaluri vrea ... (vezi toată discuția)