Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Procedeu de evaluare antidrog
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Procedeu de evaluare antidrog

Acum 8 luni am fost prins de politisti in Vama Veche cu 0.8g marijuana. Am semnat proces verbal. Astazi am primit in posta o scrisoare in care sunt chemat la Agentia Antidrog pentru o procedura de evaluare. Intrebarea mea este, la ce sa ma astept? Testare antidrog? Am citit pe internet si ceva despre o evaluare psihologica etc. De asemenea, daca trec cu bine prin toata evaluarea aceasta si se determina ca voi inceta consumul se droguri, va mai trebui sa merg la audieri si sa angajez avocat pentru a ma apara? Sau vor inceta urmarirea penala si pedeapsa?
tps351, utilizator
Trebuia sa va puneti aceste intrebari inainte de a consuma droguri.
Gasiti aici informatii utile: [ link extern ]
Despre o cercetare penala gasiti informatii aici: [ link extern ] /