avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Plata pentru contract de sponsorizare.
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Plata pentru contract de sponsorizare.

Bună ziua!
Am nevoie de ajutor. Firma unde lucrez dorește să sponsorizeze o Asociație ( cei 20% impozit pe profit) .Contractul este făcut în decembrie. Se poate face transferul și în ianuarie? Daca da, exista lege?
Ultima modificare: Luni, 9 Ianuarie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: MariaKis , utilizator 21:02, 9 Ianuarie 2023
Plata trebuia și ea făcută tot pana la 31 decembrie 2022.
Bună ziua!
Mulțumesc frumos, așa credeam și eu...dar am nevoie de legea in care este specificat. Mulțumesc frumos

george-neagu a scris:

Plata trebuia și ea făcută tot pana la 31 decembrie 2022.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sponsorizare ong AphisG AphisG Buna ziua, Daca o societate se hotaraste sa faca o sponsorizare catre un ONG folosindu-se de cei 20% din impozitul pe profit este suficient daca contractul ... (vezi toată discuția)
Sponsorizare 20% din impozitul pe profit silviu7925 silviu7925 am o asociatie non profit pentri intrajutorarea copiilor cu dizabilitati (si eu am o fetita cu tetrapareza spastica).pana la ce data firmele doritoare pot ... (vezi toată discuția)
Redirectionare 20%din profit gabriela neamtu gabriela neamtu ce documente sunt necesare pt redirectionarea a 20% din profit catre un ONG? este necesara semnarea unui contract de sponsorizare? (vezi toată discuția)