Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Plata pentru contract de sponsorizare.
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Plata pentru contract de sponsorizare.

Bună ziua!
Am nevoie de ajutor. Firma unde lucrez dorește să sponsorizeze o Asociație ( cei 20% impozit pe profit) .Contractul este făcut în decembrie. Se poate face transferul și în ianuarie? Daca da, exista lege?
george-neagu, moderator
Plata trebuia și ea făcută tot pana la 31 decembrie 2022.
Bună ziua!
Mulțumesc frumos, așa credeam și eu...dar am nevoie de legea in care este specificat. Mulțumesc frumos

george-neagu a scris:

Plata trebuia și ea făcută tot pana la 31 decembrie 2022.