Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bună ziua! Având nevoie de un contract de comodat pt ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bună ziua! Având nevoie de un contract de comodat pt locuință ...

Bună ziua! Având nevoie de un contract de comodat pt locuință încheiat între proprietarul apartamentului și mine, am citit că se poate obține și online de pe un site de specialitate. Întrebarea este cât de legal este acel contract și dacă este recunoscut de instituțiile unde aș putea avea nevoie de el?
Buna ziua, nu este recomandabil sa folositi modele de contract. Un contract trebuie adaptat nevoilor dvs. si situatiei concrete pentru care se incheie, altfel pe viitor ati putea avea probleme legate de derualrea acestui contract sau la finalizarea acestuia, putand sa pierdeti mai mult financiar decat daca ati apela la un consult de specialitate pentru redactarea contractului Cel mai bine apelati la un avocat, acesta va poate redacta contractul dupa o discutie prealabila cu dvs. pentru a reda cel mai bine ceea ce va este necesar si a-l putea folosi la institutii ulterior. Cu stima, av. Madalina Pascu