Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Repaus special săptămânal Buna ziua. Una dintre ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Repaus special săptămânal Buna ziua. Una dintre angajate a ...

Repaus special săptămânal
Buna ziua. Una dintre angajate a primit de la medicina muncii recomandare de "repaus special săptămânal". Mă puteți ajuta, va rog, să îmi detaliați ce poate însemna? Pe fisa de aptitudini anterioara a avut mențiunea se repaus săptămânal legal, adică de 5 zile cu 2 libere, program care i s-a și respectat de altfel. Mulțumesc!
Probabil se refera la libere sambata si duminica plus sarbatorile legale. Va trebui sa intrebati medicul specialist de medicina muncii cu care aveti incheiat contract de prestari servicii medicale.