Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua Va rog frumos din suflet daca se poate un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua Va rog frumos din suflet daca se poate un raspuns pana ...

Buna ziua
Va rog frumos din suflet daca se poate un raspuns pana vineri 14.01.2023,
Asociatia de locatari au votat in Ad. generala reparatia terasei blocului, si doresc sa stiu daca acoperisul balcoanelor care nu sunt tip loja intra la reparatii pe cheltuiala Asociatiei sau pe cheltuiala proprietarului? Va multumesc si o zi excelenta!
1-Conform disp L nr 196/2018 asociatiile de locatari au avut termen limita pentru actualizat documnetele in vederea transformarii in asociatii de proprietari
2-Conform disp L nr 196/2018 asociatiile de proprietari se infiinteaza cu scopul administrarii si asigurarii starii tehnice a partii comune de imobil de locuit in comun
Atat timp cat acoperisul balcoanelor reprezinta parte comuna ,asigurarea starii tehnice a acestora intra in responsabilitatea exclusiva a asociatiei de proprietari
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pentru raspuns! O zi buna!
Multumesc pentru raspuns, o zi buna!