avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Expirare contract colectiv de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Expirare contract colectiv de munca

Buna ziua. A trecut ceva timp de cand a expirat contractul colectiv de munca. Suntem in culpa ? Multumesc anticipat.
Ultima modificare: Miercuri, 11 Ianuarie 2023
axentyna@yahoo.com, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:23, 31 Ianuarie 2023
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/t11308/nego...
In culpa cu ce?
Buna dimineata. Cu faptul ca avem un CCM expirat...
Nu ... puteti demara negocierea unuia nou.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, as dori sa imi spuneti etapele privind negocierea ... ioana.fleaca ioana.fleaca buna ziua...as dori sa imi spuneti etapele privind negocierea contractului colectiv de munca...eu sunt la inceput in acest domeniu si nu stiu ce trebuie sa fac. (vezi toată discuția)
Prelungire ccm la nivel de unitate gina2010 gina2010 Buna ziua imi puteti preciza care sunt pasii pentru prelungirea contractului colectiv de munca la nivel de unitate ? mentionaz ca actualul contract expira in ... (vezi toată discuția)
Ce se poate pierde din contractul colectiv de muncă daca sindicatul ... scoica_80 scoica_80 Ce se poate pierde din contractul colectiv de muncă daca sindicatul nu mai are reprezentativitate( nu mai are număr suficienti membrii pentru a ne mai putea ... (vezi toată discuția)