avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara. Este legala reangajarea unui salariat care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara. Este legala reangajarea unui salariat care s-a pensionat ...

Buna seara.
Este legala reangajarea unui salariat care s-a pensionat , pe acelasi loc de munca ?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:14, 13 Ianuarie 2023
Da, este legala o astfel de angajare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reangajare dupa pensie de invaliditate nicolae242 nicolae242 buna ziua, ma numesc manea nicolae si am si eu urmatoarea problema: ma aflu la pensie de invaliditate de 10 luni si peste 2 luni trebuie sa merg la ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de munca conf. art.56 lit c cm Antoanela Geaman Antoanela Geaman Supun atentiei dvs. urmatoarea problema. Salariatei X i se inceteaza cim conform art.56 lit c) fara a avea comunicata deciza de pensionare pentru ... (vezi toată discuția)
Pensionare si reangajare comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, am urmatoarea speta, o salariata careia i-a venit decizia de pensionare , varsta 60 ani si dorim sa o reangajam. Cum procedez in acest caz:? Fac ... (vezi toată discuția)