avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Locuiesc intr-un complex care este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Locuiesc intr-un complex care este alimentat cu apa ...

Buna ziua. Locuiesc intr-un complex care este alimentat cu apa de catre Apa Nova. Intrebarea mea este : Asociatia are obligatia sa testeze lunar apa ?
Cel mai recent răspuns: caradis , utilizator 20:54, 13 Ianuarie 2023
Nu are această obligație asociația.
Asociatia d eproprietari nu detine autoritatea si competenta,sa testeze calitatea utilitatilor
Exista autoritati acreditate care detin baza tehnica necesara
Multumesc mult pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatia de locatari nu incude apanova in intretinere. ce e de facut lildudeworm lildudeworm Buna ziua, De doi ani si jumatate locuiesc intr-un apartament dintr-un bloc nou construit. Toate bune si frumoase, doar ca eu de doi ani si jumatate ... (vezi toată discuția)
Se poate plăti întreținerea la serviciul special din cadrul primăriei? Carmen-D Carmen-D Bună seara/ziua. Am și eu o întrebare și mulțumesc anticipat pentru eventuale răspunsuri. Se poate plăti întreținerea (locuiesc la bloc) la ... (vezi toată discuția)
Oprire apa DoruTudor DoruTudor Buna ziua. Locuiesc intr-un bloc de 10 etaje cu 88 de apartamente. Am avut nenorocul de a locui perete in perete cu un vecin rauplatnic. Nu locuiesc de mult ... (vezi toată discuția)