Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Locuiesc intr-un complex care este ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Locuiesc intr-un complex care este alimentat cu apa ...

Buna ziua. Locuiesc intr-un complex care este alimentat cu apa de catre Apa Nova. Intrebarea mea este : Asociatia are obligatia sa testeze lunar apa ?
Nu are această obligație asociația.
Asociatia d eproprietari nu detine autoritatea si competenta,sa testeze calitatea utilitatilor
Exista autoritati acreditate care detin baza tehnica necesara
Multumesc mult pentru raspuns.