Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună dimineața. Ma interesează cum se plătesc ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună dimineața. Ma interesează cum se plătesc orele efectuate ...

Bună dimineața. Ma interesează cum se plătesc orele efectuate în zile. sărbători legale care se suprapun peste zilele de sâmbătă și duminică și zilele de sâmbătă și duminică peste norma de ore unde se lucrează la foc continuu.
1. sarbatorile legale care se suprapun peste zilele de week-end:
salariu + spor de wek-end + spor de sarbatoare legala

2. munca suplimentara in zilele de week-end
salariu + spor de munca suplimentara + spor de week-end