Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Donație apartamente
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Donație apartamente

Bună ziua! Aș dori să știu, vă rog, dacă este posibil să mi se doneze doar mie un apartament de către tatăl meu, având în vedere că sunt căsătorită. Înainte de acest demers, va fi nevoie să îmi schimb regimul matrimonial, sau va fi bun propriu, nu comun, în cazul unui partaj sau divorț? Vă mulțumesc anticipat!
Daca va doneaza doar dvs , va fi bun propriu indiferent ce regim aveti.