Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indemnizatia de gratitudine
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indemnizatia de gratitudine

Buna ziua
Daca cineva ma poate lamuri va rog sa o faceti.
Bunica mea este vaduva de veteran de razboi, bunicul a decedat in anul 1994. Ar putea beneficia de indemnizatia de gratitudine conform Ordonanței de urgență a Guvernului nr.47/2021?
Multumesc anticipat
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Vaduvele veteranilor de razboi nu beneficiaza.