avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna Ziua In 2016 am fost condamnat la 1 an cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna Ziua In 2016 am fost condamnat la 1 an cu executare pentru ...

Buna Ziua

In 2016 am fost condamnat la 1 an cu executare pentru infractiuni la regimul rutier.
Am fost arestat pe teritoriul altui stat in 2022. Extradarea inca nu a avut loc deoarece am constatat in instanta.
De la data sentintei au trecut 6 ani, cum sa procedez cu prescrierea? Se prescrie automat sau exista proceduri in acest sens.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihăilă Sebastian , Avocat 19:12, 26 Ianuarie 2023
Contestatie la executare cand veti fi extradat in Romania in vederea inceperii executarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriptia a doua pedepse portospirate portospirate O sa incerc sa fiu cat se poate de precis. In 2002 am fost condamnat definitiv la 3 ani cu inchisoare pt inselaciune. In 2004 am fost condamnat din nou, in ... (vezi toată discuția)
Urmarire in comunitate stiffmeis stiffmeis Ziua buna. Ajutati-ma va rog in privinta urmatoarei informatii: In cazul unei pedepse definitive de 18 luni cu executare din care 12 erau dintr-o alta pedeapsa ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu executare dodorel62 dodorel62 Doresc sa stiu , daca o persoana din Romania este condamnata in Spania definitiv la 4 ani cu executare pentru bataie si are timp de 4 ani interdictie pe ... (vezi toată discuția)