Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna Ziua In 2016 am fost condamnat la 1 an cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna Ziua In 2016 am fost condamnat la 1 an cu executare pentru ...

Buna Ziua

In 2016 am fost condamnat la 1 an cu executare pentru infractiuni la regimul rutier.
Am fost arestat pe teritoriul altui stat in 2022. Extradarea inca nu a avut loc deoarece am constatat in instanta.
De la data sentintei au trecut 6 ani, cum sa procedez cu prescrierea? Se prescrie automat sau exista proceduri in acest sens.
Multumesc
Contestatie la executare cand veti fi extradat in Romania in vederea inceperii executarii.