Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura avans + Factura finala + Returnarea banilor?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura avans + Factura finala + Returnarea banilor?

Am nevoie de un sfat despre cum ar trebui sa facturez in situatia urmatoare? Am avut o plata in avans pe care am facturat-o (Factura X), apoi cand am livrat produsul am facut factura finala (Factura Y) pe care am trecut STORNO AVANS FACTURA Factura X, insa acum clientul doreste returnarea produsului si ar trebui sa fac o alta factura storno si nu stiu exact ce factura trebuie acum stornata Factura X sau Factura Y? Mentionez ca ambele facturi sunt din luna aceasta, inca le pot modifica daca este o varianta aceasta.
lorandreea, utilizator
pai factura de avans e stornata deja