Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineata. Daca avocatul nu m-a reprezentat cum ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineata. Daca avocatul nu m-a reprezentat cum trebuie, ...

Buna dimineata.
Daca avocatul nu m-a reprezentat cum trebuie, si in final atat procesul cat si recursul, nu imi sunt favorabile, pot sa deschid un proces ?
Am fost dat in judecata, dar atat procesul, cat si recursul, nu imi sunt favorabile, si din aceasta perspectiva, , ce as putea sa fac?
Cu multumiri.
Nu mai e nimic de facut daca hotararea e definitiva.
Puteti merge cu ce aveti la alt avocat, poate indepliniti conditiile pt cai extraordinare de atac sau cedo. Nu cred, dar mai bine intrebati.
nu e obligatoriu ca avocatul sa va fi reprezentat defectuos, poate pur si simplu nu aveti dreptate.
Puteți solicita sfatul altui avocat pt o a doua opinie dar șansele pt cai extraordinare de atac sunt infime...
va multumesc.