Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Primaria sectorului 4 conditioneaza eliberarea ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Primaria sectorului 4 conditioneaza eliberarea certificatului ...

Primaria sectorului 4 conditioneaza eliberarea certificatului fiscal de furnizarea contractului de salubrizare si de dovada achitarii taxei de salubrizare la zi. Acestea se obtin de la administratia blocului (in cazul meu). H.C.L.S.4 nr. 176/14.07.2022 pentru completarea H.C.L.S.4 nr. 50/12.04.2021 privind instituirea taxei speciale de salubrizare “ Beneficiarii serviciului public de salubrizare au obligația de a face dovada încheierii contractului cu operatorul de salubritate autorizat, potrivit legii, să presteze serviciul de salubrizare pe raza Sectorului 4 al Municipiului București și respectiv a achitării taxei de salubrizare la zi, pentru toate operațiunile și serviciile asigurate de către Direcția Generală de Taxe și Impozite Locale Sector 4, Direcția Mobilitate Urbană Sector 4, Direcția Administrarea Domeniului Public, Direcția Generală de Urbanism și Amenajarea Teritoriului și Direcția Autorizări din cadrul Aparatului de specialitate al Primarului Sectorului 4”. Este legal ? - normal nu pare a fi
cmunteanu46, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~