Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... \"Trafic international\" - anxietate, intrebari Buna ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

"Trafic international" - anxietate, intrebari Buna ziua dragi ...

"Trafic international" - anxietate, intrebari

Buna ziua dragi avocati si useri!

In urma cu doua saptamani am comandat un gram de mefedrona de pe deepweb fiind intr-un episod maniacal. Ulterior, nu am mai dorit acest pachet. Nu am stiut ca se expediaza cu urmarire (am aflat ulterior de pe site) si deja am primit al doilea aviz sa ma duc sa il ridic.

Ma aflu in vreun pericol penal daca nu fac asta? Imi e teama ca dupa cele 10 zile il vor desface si vor vedea continutul. Din ce am discutat cu un lucrator al postei, dupa 10 zile se intorc la expeditor (avand in vedere ca nu a pus adresa, teoretic se tine in depozit 2 ani dupa care se distruge)

ce parere aveti?
Atat timp cat nu ati intrat in posesia substantei interzise si nu se afla asupra dumneavoastra, nici nu ati consumat produsul comandat, nu e problema. Oricum, oricine poate face astfel de comenzi pe internet cu destinatie fictiva si cu subtituire de persoana/ furt de identitate.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business