avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună dimineața! Aș dori să vă întreb dacă este ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună dimineața! Aș dori să vă întreb dacă este legal să ...

Bună dimineața! Aș dori să vă întreb dacă este legal să trimit pensia alimentară prin western union? Eu lucrez în străinătate și nu pot trimite prin poștă...cum ar vrea fosta soție. De 3 ani i-am trimis prin western union...dar acum refuză această modalitate. Mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Daniel Munteanu , utilizator 14:04, 29 Ianuarie 2023
sa va dea un cont si sa ii trimiteti prin banca.
nu scrie in sentinta prin posta, asa ca nu poate refuza.
Nu are cont! Mă interesează dacă e legal prin western union! În cazul în care refuză să încaseze suma!
Daca nu are cont, ii trimiteți ca si pana acum.
Mulțumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara viorel2011 viorel2011 copii mei si fosta sotie s au mutat in irlanda,eu le am trimis pensia alimentara (LUNA TRECUTA) acolo prin serviciu western union insa fosta ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara copil PaolaD PaolaD Buna ziua. Sunt divortata din septembrie 2011 si mi s-a stabilit pensia alimentara pentru un copil de 3 ani dupa minimul pe economie din Romania. Sotul meu ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli de judecata datorate fostului sot buntingr buntingr Buna ziua .A-s dori sa va intreb daca eu datorez bani in urma cheltuielilor de judecata in urma unui partaj fostului sot si el pretinde banii sa-i fie trimisi ... (vezi toată discuția)