Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! La tv,chiar specialiști în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! La tv,chiar specialiști în domeniu,afirmă că ...

Bună ziua! La tv,chiar specialiști în domeniu,afirmă că suma acumulată în contul pilonului 2 de pensie,se poate retrage integral în cazul pensionarilor de invaliditate definitivă,indiferent de gradul de invaliditate.Administratorul fondului de pensie privată,spune că se restituie aceea sumă acumulată,numai pensionarilor de invaliditate permanentă,încadrați în gradele 1,și 2,nu și 3.Mă poate lumina cineva,vă rog?Logic ar fi ceea ce afirmă administratorul de fond de pensie,dar poate legiuitorii au legiferat așa cum s-a afirmat în spațiul public.Vă mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~