Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Confor noii impozitari la chirii vreau sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Confor noii impozitari la chirii vreau sa stiu daca ...

Bună ziua! Confor noii impozitari la chirii vreau sa stiu daca pot modifica contractele de închirire , sa le maresc putin pentru ca si darile catre stat au crescut. Am baza legala pentru a face acesta modificare sau raman asa cum le-am încheiat?
contractele se modifica prin acte aditionale, de comun acord. Daca nu exista clauze speciale
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc. E greu de crezut, dar e legal

dersu uzala a scris:

Pentru Adrian Dimitriu,

Care chirias este de acord sa plateasca in plus, din moment ce exista un contract ferm?