Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces cu 2 parati care sunt in viata si 2 decedati ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces cu 2 parati care sunt in viata si 2 decedati anterior ...

Proces cu 2 parati care sunt in viata si 2 decedati anterior procesului.Inlta Curte zice ca se poate face introducerea mostenitorilor ,cu modificarea actiunii pana la momentul din procedura .Nu stiu care este acel moment.Care este momentul pana la care se pot introduce in proces mostenitorii unui parat antedecedat
Reclamantul poate să își modifice acțiunea/cererea de chemare în judecată în condițiile art. 204 C. proc. civ. - numai până la primul termen la care a fost legal citat.
Peste acest termen, modificarea poate avea loc numai cu acordul expres al tuturor părților. (art.204 alin. 3).
romascanu, moderator