Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua . Lucrez ca AG securitate într un magazin ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua . Lucrez ca AG securitate într un magazin și i cursul ...

Bună ziua . Lucrez ca AG securitate într un magazin și i cursul zilei de ieri am fost înjurat, amenințat, și lovit de o persoana de etnie . Am sunat la politie și am fost întrebat dacă persoana mai este acolo răspunsul fiind negativ iar doamna dispecer mi a recomandat sa vin a doua zii la politie pentru o plângere penala. Ca dovada nu am decât 10 secunde în care sunt amenințat fără sa se vadă fata și camerele din unitate . Sunt suficiente dovezi ? Dacă fac plangere penala e posibil sa câștig? Menționez ca e o persoana care ma agresează de .ai mult timp.
Multumesc
Daca va tot hartuieste în mod repetat ar fi indicat sa depuneți plângere penală la politie.