Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Contract cu timp partial de 3 h / zi - ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Contract cu timp partial de 3 h / zi - revisal Ex ...

Buna ziua!
Contract cu timp partial de 3 h / zi - revisal
Ex luna ian 2023 are 20 zile lucratoare, 60 ore/luna
Dpdv legal, este bine daca salariatul lucreaza cate 12 h/zi in 5 zile zile pe luna, si face un total de 60 ore/luna ?
Multumesc anticipat!
Numai daca in c.i.m. este mentionat timp de munca inegal...