Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unchiul meu a fost înșelat de soție, a doua ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unchiul meu a fost înșelat de soție, a doua căsătorie in ...

Unchiul meu a fost înșelat de soție, a doua căsătorie in viața lui, nu au copii împreună, dar fiecare are copii din primele căsătorii. Au fost căsătoriți cu acte in regulă timp de 15 ani iar divorțul sa pronunțat.
Bărbatul acesta, amantul, sa mutat deja in fostul lor apartament, un apartament închiriat.
Aș vrea să știu dacă există vreo lege ca unchiul meu să il dea în judecată pe acest bărbat pe motiv că ia provocat prejudicii materiale și personale. Mulțumesc
nu :))
despagubiri putea obtine de la nevasta-sa cu ocazia divortului, asta daca proba vina axclusiva a acesteia.
gi-jane2, moderator