Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de inchiriere Buna ziua,am un spatiu ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de inchiriere Buna ziua,am un spatiu comercial inchiriat ...

Contract de inchiriere

Buna ziua,am un spatiu comercial inchiriat pana in iunie 2024.S-a deschis un service auto care are un angajat.Acest angajat este mai mult beat dect treaz si avand in vedere faptul acesta imi este teama de posibile probleme viitoare pe care ar putea sa le produca acest angajat,de ex.daune materiale.As putea cere incetarea contractului din cauza acestui lucru?Si daca da cum ar trebui procedat?Sa chem politia cand este foarte beat,sa faca vreo constatare sau exista si alta cale?Va multumesc.
Initiati procedura de cercetare disciplinara si luati o decizie. Il citati ptr convocare la data sedintei comisiei de disciplina si decideti in consecinta. Puteti chema politia numai in cazul in care exista motive care sa implice competenta lor.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business
Multumesc.
Buna ziua,

Cata vreme respectivul angajat este in stare de ebrietate, poate opera concedierea din motive imputabile acestuia.

Initiati procedura cercetarii disciplinare, ulterior, emiteti decizia de concediere.
Multumesc