Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. În 2011 am fost condamnat la 2 ani ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. În 2011 am fost condamnat la 2 ani conducere fără ...

Bună ziua.
În 2011 am fost condamnat la 2 ani conducere fără permis și la 13 ani pentru trafic de droguri, după contopire am executat pedeapsa cea mai grea de 13 ani din care mam eliberat condiționat în 2018.
Nu sunt în termeni de reabilitare și nu știu o posibilitate legala sa pot reabilita cazierul pe fapta de conducere fără permis deoarece nu pot da de permis cu toate ca a trecut 12 ani de atunci .
Va mulțumesc!
Reabilitarea priveste tot trecutul condamnatuluI si produce efecte cu privire la toate condamnarile , avand un caracter indivizibil. Prin urmare o reabilitare partiala, doar cu privire la anumite condamnari cum ar fi cea privind condamnarea de 2 ani ptr conducere fara permis, nu este posibila, deoarece reabilitarea priveste persoana condamnatului si nu condamnarile suferite de acesta.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business
Da, nu se poate face reabilitarea judecătorească în cazul dvs.
Trebuie sa va încadrați pe condițiile pedepsei de 13 ani închisoare pentru reabilitare.

Scris din București 2023