Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Care este procedura de urmat pentru separarea ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Care este procedura de urmat pentru separarea alimentarii cu ...

Care este procedura de urmat pentru separarea alimentarii cu gaz a unității individuale(ap.) de la rețeaua comuna a blocului prin conectarea la țeavă ce deservește centralele termice de apartament? Ce prevede legea în aceasta situație?
Obținerea unui aviz de racordare de la furnizorul de gaz. Furnizorul vă dă toate detaliile. După aceea se face lucrarea cu o firmă autorizată.
latka, moderator
Ce documente trebuie depuse de solicitant la asociatie cu ocazia efectuarii acestei lucrari de deconectare de la reteaua comuna de gaz?
gambette, utilizator
Nu există vreo regulă în acest sens. Oricum, după trecerea pe noua conductă, deconectarea e vizibilă.
Luati legatura cu o firma autorizata care sa va faca lucrarea. Va spun ei ce sa faceti mai departe.