avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua ma ocup de partea de resurse umane pentru o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua ma ocup de partea de resurse umane pentru o societate ...

buna ziua
ma ocup de partea de resurse umane pentru o societate mai mare
si am ceva nelamuriri in legatura cu zile de concediu de odihna .
Toti salariati au contract de munca de 40 ore pe saptamana /program inegal de luni-duminica si lucreaza astfel: 4 zile /10 ore si patru zile libere si zile co 20 zile /an.
Intrebarea mea este :
Se pot cumula zilele libere cu zilele de concediu de odihna?( avem un coleg care dupa 4 zile lucrate sta patru zile libere apoi face cerere de 4 zile concediu de odihna si dupa cele patru zile de concediu de odihna conform programului de lucru spune ca mai are patru zile libere este corect? cum pot rezolva problema?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:29, 20 Februarie 2023
se poate sa discutam la telefon?(poate gresesc eu in exprimare)
si daca da care este onorariul? multumesc
Pentru contactarea unui consultant gasiti datele de contact in profilul acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Co norma partiala v_florina v_florina Buna ziua, Revin cu vesnica intrebare referitoare la CO pentru angajat cu norma partiala. Inteleg, daca am un angajat cu norma de 2 ore/zi si 21 zile CO, ... (vezi toată discuția)
Acordare concediu odihna 10martie 10martie buna ziua...va rog sa-mi spuneti cum se acorda concediul de odihna in urmatorul caz:....angajatul lucreaza in ture de doua zile 11 ore/zi si doua zile libere ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna pentru cim cu 8h/saptamina si pentru cim cu 20h/sapt LIVIA CARMEN LIVIA CARMEN buna seara, 1. va rog sa-mi spuneti pt. un cim cu program de lucru de 8h/saptamina cat este durata co/an, programul de lucru este repartizat astfel ; luni-3h, ... (vezi toată discuția)