Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua ma ocup de partea de resurse umane pentru o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua ma ocup de partea de resurse umane pentru o societate ...

buna ziua
ma ocup de partea de resurse umane pentru o societate mai mare
si am ceva nelamuriri in legatura cu zile de concediu de odihna .
Toti salariati au contract de munca de 40 ore pe saptamana /program inegal de luni-duminica si lucreaza astfel: 4 zile /10 ore si patru zile libere si zile co 20 zile /an.
Intrebarea mea este :
Se pot cumula zilele libere cu zilele de concediu de odihna?( avem un coleg care dupa 4 zile lucrate sta patru zile libere apoi face cerere de 4 zile concediu de odihna si dupa cele patru zile de concediu de odihna conform programului de lucru spune ca mai are patru zile libere este corect? cum pot rezolva problema?
se poate sa discutam la telefon?(poate gresesc eu in exprimare)
si daca da care este onorariul? multumesc
Pentru contactarea unui consultant gasiti datele de contact in profilul acestuia.