Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pe ianuarie 2023 am avut concediu de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pe ianuarie 2023 am avut concediu de maternitate(prenatal) ...

Buna ziua!
Pe ianuarie 2023 am avut concediu de maternitate(prenatal) iar acum in februarie am nascut,dar cei de la servici m au anuntat ca cei de la CAS le au trimis certificatul de concediu medical(prenatalul)pe luna ianuarie ca nu este bun deoarece data acordarii pe el nu e 01..ci 03.Am sunat la CAS si la medicul de familie si mi au spus ca ju e nici o problema.Acum eu risc sa nu primesc banii pe luna ianuarie si tind sa cred ca cei de la firma au facut intentionat sau nu l au dus in luna ianuaria la CAS!
Ce e de facut in situatia asta daca ma puteti ajuta cu un sfat
ana-cer, moderator
Buna ziua,
L puteti spune ce au spus cei de la Casa* si medicul si, daca nu platesc, ca o sa faceti plangere la Casa de sanatate.
Asa le am spus.
Mi au zis ca o sa trimita concediu medical inapoi.Dar cei de la firma au gresit sau nu au dus certificatul deloc in ianuarie

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
L puteti spune ce au spus cei de la Casa* si medicul si, daca nu platesc, ca o sa faceti plangere la Casa de sanatate.