Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sunt administrator de condominii si sunt angajata la o ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sunt administrator de condominii si sunt angajata la o asociatie ...

Sunt administrator de condominii si sunt angajata la o asociatie de pproprietari pe baza unui contract civil iar pentru serviiciilele de administratie emit factura si chitanta..
oare cu acest cod COR as putea intocmi si acte pentru tribunal in vederea recuperarii sumelor restante de la proprietarii rau platnici?
Puteti intocmi documente justificative care sa fie depuse la instanta de judecata
Dvs. ca administrator nu aveti nicio calitate in aceasta speta.
Doar com. ex. cu presedintele in frunte poate actiona un rau-platnic in instanta (judecatorie, nu tribunal).
Dvs. va revine "sarcina" de a intocmi toate documentele pe care le cere instanta in astfel de cazuri.
Nu va legati la cap, daca nu va doare !!!