Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren extravilan

Detin un teren extravilaan pe care vreau sa-l vand. Vanzarea a fost aprobata de primaria Slatina care a emis proces verbal in urma afisarii potentialei vanzari la primarie in 2021. Din pacate vanzarea nu a avut loc. Acum a aparut alt cumparator, si mi se cere sa repet procedura de listare a vanzarii la primarie, la mai putin de 2 ani distanta de la prima lsitare. Esta asta legal/corect? De ce nu pot beneficia de acordul emis deja de primarie in 2021? Multumesc
Pentru ca în 2022 s-a modificat legea 17/2014 și sunt mai mulți preemptori.