Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... La reatestarea ANRE, tip B, sunt necesari 2 ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

La reatestarea ANRE, tip B, sunt necesari 2 electricieni autorizati ...

La reatestarea ANRE, tip B, sunt necesari 2 electricieni autorizati ANRE IIA si IIB sau este de ajuns, asa cum a fost in trecut 1 electrician autorizat ANRE IIA, IIB plus 1 electrician calificat?
Se respecta prevederile actuale, in vigoare.
Multumesc. Care sunt prevederile actuale? S-au modificat in ultimii 5 ani? Initial firma s-a atestat cu 1 inginer autorizat IIA, IIB si un electrician calificat. Acum exprimarile si interpretarile mi se par ambigue.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Descarcati legislatia indicata si va documentati.
Cu scuze, legislatia propusa de dumneavoastra se refera la ELECTRICIAN AUTORIZAT. Intrebarea mea viza REATESTAREA de tip "B" a operatorului economic (firmei) dupa 5 ani, nu la autorizarea electricianului. Multumesc.
Gasiti informatii aici: [ link extern ]